Jak przebiegają nabory na Moderatora/Sentinela/Funcorpa/Mapcrewa

Czuowiek

PL Community Manager
Staff Member
Admin
Ostatnio spotkałem się na grze z paroma pytaniami które tak naprawdę nurtują większą część naszej społeczności. Co się dzieje z moją ankietą kiedy zostanie wysłana i w jaki sposób wybierani są nowi członkowie Staffu? Dlaczego nie zostałem/am wybrany/a mimo że moja ankieta była świetna? Te wszystkie pytania i wątpliwości postaram się wyjaśnić w tym wątku.

Po wysłaniu ankiety (której aktywność możecie sprawdzić tutaj) trafia ona do bazy zwanej Excelem (taki arkusz w którym gromadzone są wszystkie odpowiedzi). Następnie Admin, na takim pliku dokonuje eliminacji graczy stwierdzając czy dana osoba nadaje się na posadę o którą aplikuje czy nie.

W JAKI SPOSÓB ZESPÓŁ DOKONUJE WYBORU?

jest parę kryteriów które bierzemy pod uwagę, wypisze je w kolejności od najważniejszego.

1. Wiek (jest to kryterium determinujące, jeżeli mod jest przykładowo od 14 lat a osoba która aplikuje ma 13, reszta jej ankiety nie jest sprawdzana tylko automatycznie zaznaczana na kolor czerwony)

2. Znajomość języka angielskiego (to bardzo ważna sprawa, będąc członkiem staffu PL nie porozumiewasz się tylko ze swoim personelem ale także z pracownikami innych społeczności aby prawidłowo przekazać sobie pewne informacje język angielski jest NIEZBĘDNY!!!)

3. Umiejętności (Określamy je na podstawie treści jakie zawarte są w zadaniach otwartych znajdujący się w ankiecie np: co robisz jak gracz wchodzi komuś na konto itd...)

4. Data założenia konta (Tak to też jest bardzo ważne. Preferujemy osoby które swoje konta założyły np: w roku 2016 niż w 2017 ponieważ wiemy, że granie w Miceforce w takim przypadku to nie chwilowe "widzi mi się" jeżeli jednak wszystkie wcześniejsze punkty zostały zaliczone istnieje możliwość zatrudnienia)

5. Liczba banów i mute (Wiem, że zastanawiacie się czemu to kryterium jest to tak nisko. Powiem jedno: Każdy ma szanse żeby się zrehabilitować. Oczywiście chodzi mi tu o takie wykroczenia jak mute za przeklinanie a nie ban za hacki czy farm, jednak oczywiste jest to że osoba która ciągle wyzywa i mimo ostrzeżeń łamie regulamin nie ma szansy na moda lub inną posadę i jej ankieta automatycznie podkreślana jest na kolor czerwony)

6. Postawa (Postawą jest w skrócie to co sobą reprezentujecie wysyłając nam ankietę. Liczymy, że będzie ona wypełniona na poziomie i wolna od potocznego słownictwa wyzwisk przekleństw błędów ortograficznych ( nie chodzi mi tu o takie błędy jak ,,nie ważne'' ale o podstawy np: kruwka albo krakuw) )

Kryteria do punktu 3 + 5 są determinującymi co znaczy że bez ich spełnienia nie ma szansy na moda (czy inną posade) i twoja ankieta zostaje momentalnie zabarwiona na kolor czerwony. (Dodałem do tego punkt 5 mając na myśli osoby które notorycznie łamią regulamin i nie stosują się do poleceń Saffu PL mimo upomnień)

CO SIĘ DZIEJĘ PO ZNALEZIENIU ODPOWIEDNIEJ OSOBY/OSÓB?

NIC, WYBORY TRWAJĄ JAK TRWAŁY, to że znajdziemy odpowiednią ankietę np: przed ich zamknięciem, nie znaczy że zostanie ona na 10000% wybrana, ponieważ wszystkie podania są sprawdzane na BIEŻĄCO. Ankieta gracza godnego uwagi zostaje tylko podkreślona na kolor zielony a potem z takich ,,zielonych ankiet'' admin wybiera tą najlepszą.
Osobę która ma zając dane stanowisko wybieramy dzień przed ogłoszeniem werdyktu z zielonych ankiet. Następnie zamykamy nabory i informacja o zwycięzcy pojawia się na serverze.

A JEŻELI NIKT NIE ZOSTANIE WYBRANY?

Jeszcze nigdy się tak nie stało. Zwyczajnie w takiej sytuacji zamykamy nabory, robimy nowe ankiety i rozsyłamy je ponownie.
Myślę że w tym wątku udało mi się odpowiedzieć na wasze pytania. Zapraszam do komentowania
ps: (jeżeli chodzi o datę to mam na myśli ekstremalne przypadki np: kiedy konto zostało stworzone tydzień temu)

Last edited:
"Dev-TR" theme by Soulzone