[Fórum verseny] Írd te a legjobb történetet!

Ainlue

Retired HU Staff Member
Sziasztok!

Egy ötlet jutott eszembe, miszerint már a Staff megmérettetett titeket rajz versennyel, játékban való versennyel, ezért miért is ne lehetne egy fórum verseny, ami a történet írásról szólna!

A történet alap témája nem más, mint egy általad megálmodott egér kaland!
Hogy mit is takar magában az egér kaland?
  • Írj egy történetet arról, hogy hogyan, ki által ismerted meg a játékot!
  • Mi volt az első benyomásod róla, hogyan tudtál beilleszkedni?
  • Hogyan szereztél barátokat? Tartod-e még velük a kapcsolatot?

És ezt akár írhatod egy fantázia-féle történetben elmesélve, vagy csak egy kis összefoglaló esszében megírva!
A szabályok egyszerűek:
  • Törekedj minél kevesebb helyesírási hibára!
  • Kérlek kerüld a csúnya beszédet!
  • A hosszúsága rád van bízva (De 3 mondatos 'történetet' természetesen nem fogadunk el!)
  • Ügyelj az egész mondatok írására, a mondatok lehetőleg kövessék egymást a történések szerint, legyenek összefüggőek.
  • A topikra csak a KÉSZ történettel válaszolj, a kérdéseket ne ide írd! (Discordon, a játékban, és itt fórumon is privát üzenetben lehet kérdezni)
A verseny menete:
A személyzet fogja átnézni, majd megválasztani a győztest. A történeteitek szempontok alapján lesznek elbírálva, illetve pontozva. Természetesen a történet kreativitása is emelhet a pontszámodon.

Nyeremény: Az első helyezet egy egyedi címmel lesz gazdagabb! (» typing...»)

! Határidő: 2019.11.16 - 2019.12.01

Sok sikert kíván a Staff csapat!

Last edited by a moderator:
--Ne olvasd el, ha nem vagy staff tag UwU--

Hideg futott végig a hátamon, ahogy ott ültem az alagsori terem padjában. A hajnali órákban aligha voltunk bent, a kora tavaszi idő miatt kint még sötétlett az ég. Az ajtó mellett foglaltam helyet, egész közel a többi, felsőbb éves diákhoz. Bár nem ismertem őket, szerettem hallgatni a beszélgetésük, mindig valami érdekes dologról beszéltek. Magam elé bámulva figyeltem a nagyjából kétszer akkora, mint én, félrefésült hajú fiú beszámolóját egy egeres játékról. Társának mesélte a játék menetét, hogy mennyire szórakoztató. Ekkor azt hittem, hogy ismerem a témában lévő játékot, azt hittem, hogy a Transformice-ról van szó. Büszkén ültem, még mindig vastag kabátomban, de amint megnevezte a játékot, értetlen arccal fordultam feléjük. Bár hasonlónak találtam a hangzást, a Miceforce mégis más volt, mint az általam ismert játék. A fiú elmesélte, hogy ebben a játékban alapból kaptak pénzt, hogy itt magas szinttel kezdenek a játékosok és hogy mindenki milyen menőn néz ki benne. Ekkor egyik barátnőm robbant be az ajtón, odamotyogva a felügyelő tanárnak egy jó reggelt, majd mögém lepakolva kezdett panaszkodni a reggeli buszok késéséről, hogy pont elment az orra előtt a villamos, és egyéb megszokott dolgairól. Ezzel elterelte a figyelmem a másik társaságról, de minden tanítási órán ezen járt az agyam. Amikor vége lett a napnak, mikor már végre otthon ültem, elkértem a nevelőapukám laptopját, és rákerestem a játékra. Habozás nélkül regisztrálni szerettem volna, viszont leragadtam ott, hogy mi legyen a felhasználó nevem. Ekkortájt ismertem meg a Minecraft kocka világát, és azt hittem, hogy ott hatalmas dolog volt, ha volt aranyalmád. Ezért 2014-ben létrehoztam első Miceforce karakterem, Aranyalmát.
-Kankalin! Mit csinálsz? -ugrott rám unokatestvérem, Zsuzsi. Haját szemembe lógatta, ezzel elérve, hogy ráfigyeljek.
-Suliban, egy csávótól hallottam egy játékról, ami olyan mint a Transformice, de kicsit más. Olyasmi lehet ez a hasonlóság mint a Minecraft és a Mestermc között. Ha majd hazamész játszunk közösen? -néztem rá bociszemekkel, miközben kisöpörtem a haját az arcomból. Nagyokat pislogva nézte a laptopon a karakterem, majd vidámat nézett vissza rám, mint aki cukrot kapott volna.
-Csak akkor ha utána csinálunk egy közös karaktert is.
Bólintottam, majd el kezdtem magyarázni a játékot neki, mintha régóta ismertem volna. Imádtuk a játékot, éjjel-nappal játszani akartunk vele. Az általa készített karaktert Aranypillének nevezte el. Rengeteget voltunk fent közösen, csináltunk egy közös karaktert, majd sok melléket is, amelyekkel családosat játszottunk, kipróbáltunk új dolgokat és sok mást csináltunk. Ezek közül van a most használt fő karakterem is, Kartonpapir (régi nevén Kisbabavok). Vele szinte új évi ajándékként lettem 2017 január 1-én titkos moderátor.
Sajnos már Zsuzsi nem sokat játszik a játékkal, de szerencsére találkoztam játékosokkal, akikkel jóba lettem és rengeteget beszélgetünk. Szerintem remek lehetőség az online játékokban, a barátkozás, mivel ilyenkor olyan emberekkel ismerkedhetsz meg, akikkel meg van a közös érdeklődés. Személyesen nem sok barátom játszik videojátékokkal, ezért nagyon jó érzés itt megismerni olyanokat, akik szeretik azt, amit én is. Ha valakivel annyira jóba lesz az ember itt, hogy végül személyesen is találkoznak, az egy tökéletes barátkozási mód. Örülök, hogy megismertem ezt a játékot, és úgy érzem életem egy fontos alappillérévé vált, még akkor is ha felnőttként nem fogok játszani vele, mert olyan dolgokat tanultam itt, amik az életben bárhol, bármikor fontosak lehetnek.

Ainlue

Retired HU Staff Member
Igaz, a versenynek gyakorlatilag vége, de még reménykedve szeretném meghosszabbítani, szóval a tényleges határidő 12.01 !

Alcoholik

Mouse
Baldi is irta h nyert szo meg se probalom

Ainlue

Retired HU Staff Member
Sziasztok!
Mint láthatjátok, a verseny ideje lejárt. Sajnos kevés versenyzővel zárjuk le, de örülök hogy legalább normális keretek között zajlott.
A nyertes pedig nem más mint :
Kartonpapir @Kartonpapir

Nagyon tetszett az egész Staff csapatnak a csodás kis történeted, és gratulálunk hozzá!
(Kérlek vedd fel velem a kapcsolatot discordon, játékban, vagy akár itt)

"Dev-TR" theme by Soulzone